Vítejte na stránkách obřího akrobatického létání!!!

Aktuality

 • 19.3.2019 Další informace k postupu registrace CZ pilotů IMAC:

Kamarádi, přátelé, poprosím o zaslání částky 545,-CZK na můj účet 197383745/0300. Původně zamýšlený transparentní účet se s ohledem na nevyhovující podmínky nepovedl. Já poté provedu kroky popsané v mé předešlé zprávě o hromadné registraci. Dnes jsem obdržel informaci od Martina Kukačky, který psal Manrico Mintuzzi ohledně IMAC Caorle a ten mu prý sdělil, že připustí do soutěže jen registrované piloty IMAC. To je v rozporu s mými informacemi z dřívějška, kdy bylo řečeno, že letošní rok bude ještě tolerován. Pokusím se zjistit oficiální informaci.
Zdeněk Šteigl

Jinak zde je seznam žadatelů o registraci IMAC. Uzávěrka žádostí je k 24.3.2019 a poté již každý sám.

Martin Kukačka, Radim Hnilica, Svaťa Hnilica, Karel Duňka, Kamil Mrázik, Tomáš Bukovanský, Vladislav Plichta, Adam Hrbáček, Vojtěch Kubiš, Vladimír Ochotný
 • 12.3.2019 Blíží se jarní soustředění pilotů obřích akrobatických modelů letadel a školení bodovačů, které proběhne ve dnech 26.-28.4.2019 na Letišti Holíč. Propozice jsou ke stažení ZDE. Formulář pro přihlašování je na tomto odkazu. Připomínám, že uzávěrka přihlášek je 31.3.2019.

 • 4.3.2019 Informace o postupu registrace CZ pilotů do celosvětového systému IMAC naleznete ZDE!
 • 28.2.2019 Na stránce IMAC Czech JETI Cup 2019 najdete nové informace!!! / On the IMAC Czech JETI Cup 2019 page you will find new information!!!
 • 22.1.2019 V sekci Dokumenty si můžete stáhnout nový sportovní řád ČR, kde je národní kategorie RCAS zesouladěna s IMAC BASIC, SPORTSMAN, INTERMEDIATE a ADVANCED.
 • 22.1.2019 Přátelé, dovolujeme si vám předložit pro nás asi nejzajímavější soutěže v roce 2019. Zatím nejsou zaplánovány soutěže EAC, protože prostě zatím žádné termíny nejsou. Na setkání s vámi všemi ať už na soutěžích nebo trénincích se těší váš trenér Zdeněk Šteigl.
 1. Jarní soustředění/školení bodovačů - vyzkoušíme oficiální bodovací systém IMAC při IMAC/RCAS/F3M - Holíč, 26.-28.4.
 2. IMAC Open Italia - Caorle, 7.-9.6.
 3. IMAC Open Czech JETI Cup - Czech Heaven, 27.-30.6.
 4. RCAS/F3M ZDZ Cup - Kelč, 13.-14.7.
 5. MČR RCAS/F3M - Holešov, 2.-4.8.


 • 25.10.2018 Na webu IMAC se objevily první povinné sestavy pro soutěžní sezónu 2019 - sestava Basic, Sportsman a Intermediate. Jsou již k dispozici ke stažení také v sekci Akrobatické sestavy.
 • 8.8.2018 Vážení kolegové, piloti obřích akrobatů, bodovači, mechanici, rodičové pilotů, dědečci, babičky a vůbec příznivci akrobacie... Letos se nakupilo obrovské množství novinek a témat k projednání, proto už takto v předstihu vyhlašujeme termín a místo našeho společného podzimního setkání. Představa je taková, že bychom se potkali v pátek odpoledne 26.10.2018 v nádherných prostorách sklepakde bychom zahájili oficiální program v 16:00. Bude zajištěno občerstvení, následně večeře a pokud bude zájem i ochutnávka vín. Ubytování se snídaní je zajištěno přímo v objektu. Prostory jsou prozatím zamluvené celé. Potřebujeme vědět závaznou účast co nejdříve, proto nám pište na tuto Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V odpovědi dostanete instrukce pro platbu zálohy ve výši 1000,- Kč/osobu, která bude vyúčtována na setkání podle skutečných nákladů (550,- Kč nocleh se snídaní, páteční občerstvení, večeře, ochutnávka vín).
  Těšíme se na shledání! Organizační výbor F3M.cz
 • 28.6.2018 Slovo trenéra k výsledkům soutěže Valašská F3M/IMAC 2018 na Juřince:

Vážení kamarádi, kolegové piloti. Tímto zveřejňuji oficiální výsledky soutěže Valašská F3M/IMAC 2018. Zároveň se všem osobně omlouvám za chybný výpočet výsledků na letišti. Nebudu popisovat detaily, prostě se stalo a důvodem byly chybné soubory pro zpracování výsledků. Byly nastaveny na 5 bodovačů a tím pádem se škrtaly body od dvou bodovačů a započítávaly se body od jednoho bodovače, toho "středního". Berte proto prosím tyto zveřejněné výsledky jako oficiální a pevně věřím, že nebudeme muset tisknout nové diplomy a měnit poháry. Přesto, kdyby jste chtěli, příští týden je Holešov, můžu diplomy přivézt a poháry si mezi sebou prohodíte. Vše bude řádně započítáno do žebříčku ČR a to je to podstatné. Ještě jsem byl  nucen provést úpravu v kategorii UNLIMITED, protože při rovnosti normovaných bodů se musí porovnat nepřepočtené body škrtnutých, horších bodů v jednotlivých kolech tak, že nakonec si prohodili první místo i dva piloti v této kategorii. Jedno je ale velmi důležité. jsem osobně vděčný pořadateli za uspořádání soutěže a myslím, že můžu mluvit za drtivou většinu z vás, že děkujeme a že jsme se mohli sejít a zasoutěžit byť v krutých povětrnostních podmínkách. Ono by se totiž lehce mohlo stát, když bychom začali kritizovat, že nebude žádná soutěž. A tuto dobu jsme si už zažili. Takže Honzo Halašto a všichni, kteří jste ruce k dílu přiložili - Moc díky!

Trenér F3M/RCAS/IMAC

Zdeněk Šteigl

Výsledkové listiny si můžete stáhnout zde: Basic, Intermediate, Unlimited
 • 27.6.2018 Vytvořena stránka se základními informacemi o EAC Czech 2018.
 • 26.6.2018 Možná jste si všimli, že stránka F3M.cz má novou, malinko modernější šablonu. Web má také nový hosting a je kompletně převeden na nejnovější verzi redakčního systému se všemi bezpečnostními záplatami. Web rovněž nově používá šifrovanou komunikaci pomocí certifikátu SSL. No a v neposlední řadě se v poli odkazů na úvodní stránce objevil malý odkaz na můj nový E-shop www.ladasmodel.cz. Vzhledem k tomu, že nesu veškeré náklady na provoz tohoto webu, tak věřím, že mi tuto jedinou komerční reklamu prominete. Váš admin :-)
 • 26.6.2018 O víkendu 23.-24.6.2018 jsme absolvovali soutěž F3M/RCAS na Juřince - letišti Poličná. Následuje Holešovská F3M - MČR 2018. Kdo ještě neuhradil startovné, nechť tak urychleně učiní (pokyny k platbě jsou obsaženy v potvrzovacím E-mailu po přihlášení).

Pro starší Aktuality klikni ZDE.